W spotkaniu otwarcia mundialu zespół narodowy Ekwadoru ograła drużynę Kataru wynikiem zero do dwóch!

Niesamowity start mundialu dla drużyny Ekwadoru - klęska kadry Kataru!

Mistrzostwa świata to impreza futbolowa, która ma miejsce raz na cztery lata. Bez najmniejszych wątpliwości fani futbolu z całego świata czekają z niecierpliwością na inauguracyjny pojedynek turnieju. W przypadku mundialu w Katarze, który rozpoczął się w poprzedni weekend było identycznie. Inauguracyjny pojedynek poprzedziła oficjalna ceremonia otwarcia mistrzostw, która wyglądała niesamowicie. Później jednak przyszła pora na futbol i fani piłki nożnej zgromadzeni na stadionie oraz przez telewizorami oczekiwali dobrego meczu. Emocji nie zabrakło już od pierwszego gwizdka, gdyż gracze zespołu narodowego Ekwadoru bardzo szybko zdobyli bramkę. Już po trzech minutach Valencia trafił do bramki i zdawało się, że kadra narodowa Kataru będzie miała naprawdę trudno w tym pojedynku. Sędzia tego spotkania postanowił jednak prześledzić systemem VAR poprawność tej bramki i okazało się, iż w momencie podania zawodnik był na pozycji spalonej. W tej sytuacji gospodarze tych mistrzostw mieli więc sporo szczęścia.

Narodowa drużyna Ekwadoru nie zamierzała przestać atakować mimo cofnięcia pierwszego trafienia. Piłkarze Ekwadoru nieustannie kontrolowali tempo w tym pojedynku, cały czas przy tym atakując. Parę minut później w sytuacji oko w oko z bramkarzem narodowego zespołu Kataru odnalazł się zawodnik drużyny Ekwadoru i został sfaulowany. Sędzia nie zastanawiał się ani chwili i wskazał na karnego, a bramkarzowi pokazał żółtą kartkę. Rzut karny na gola zamienił kapitan kadry Ekwadoru Valencia. Naprawdę kiepsko wobec reprezentacji Ekwadoru wyglądała narodowa drużyna Kataru. Nie widać było pomysłu na ten mecz, a bramkarz zespołu Ekwadoru przez większą część spotkania był bezrobotny. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy wpadł drugi gol dla drużyny Ekwadoru, a strzelcem ponownie był Valencia. W pierwszej części tego pojedynku nie oglądaliśmy już więcej trafień. W trakcie II części oba zespoły mocno obniżyły tempo i na boisku mało się działo. W końcowym rozrachunku spotkanie zakończyło się wynikiem 2:0 dla reprezentacji narodowej Ekwadoru, która bardzo dobrze rozpoczęła mundial. Reprezentacja narodowa Kataru natomiast znalazła się aktualnie w ciężkim położeniu i może mieć kłopot z awansem do fazy pucharowej.